Pågående arbeten

Adoptera gärna något av de år vi saknar i databasen, välj på PLF-Menyn

Kontakta mig för införandet här av de arbeten ni håller på med.

Då undviker vi att man sitter och dubbelarbetar. 

Församlingar att göra

Här kan ni välja hel eller del av församling att läsa in.
Församlingarna finns avfotograferade hos PLF och ni får dom i bildformat på en CD-skiva eller via mail.

Hjälp oss att läsa in nedanstående

Rödmarkerad text =  Ledig församling att adoptera för inmating

Kontakta Sam eller Morgan om ni vill hjäpa till.

 

DESSA JOBB PRIORITERAS TILL NYA CD-2 SOM SKALL SLÄPPAS I AUGUSTI 2017
OBS!!!   Där det är fler än ett år att göra, välj ett, max två år i taget så delar vi upp jobbet OBS!!!!
Församling Kod Födda Vigda Döda Adopterad av  Datum
Högsby HÖG   1947-1969   Sören o Veine Tisdgr 170530
Ålem ÅLE   1952-1969      
Figeholm FIG 1944-1946 1943-1946 1935-1936
1938-1939
Sören o Veine Tisdgr
170201
             
             

 

 
ÖVRIGT SOM JOBBAS MED

Församling

kod

Födda

Vigda

Döda

Infl.

Utfl.

 HFL

 Adopterad av

Datum

Algutsboda ALU  
1918-1947       Bernt Johansson

141201

Alseda ALS 1698-1723 1696-1706
1712-1715
1693-1726       Ulf Waltersson 170126
Bankeryd BAN   1932-1969         Stefan Jennerstrand 170124
Dörby DÖR 1939-1944           Eleonore Svensson 151201
Eksjö stad EKS 1860-1869           Gerd Jonsson O-grupp 170515
Frödinge FRÖ 1943           Torbjörn Johnsson 140319
Gladhammar GLA 1942-1944 1944         Jessica Granberg 150326
Gnosjö GNO   1964-1969         Elenore O-gruppen 170628
Grebo GRE     1862-1889       Monica Waltersson 150114
Grebo GRE   1803-1843         Arnold 161014
Gusum GUS 1931-1942           Torsten Ståhl 131125
Hycklinge HYC        1698- 1698-   Arnold Johansson 150415
Hälleberga HÄL 1751-1807           Anders Elofsson 130403
Hälleberga HÄL 1860-1870
1895-1903
1920-1940
1860-1870
1895-1905
1949       Lars-Erik Nilsson 150911
Kalmar stadsf. KST         1810   Bernt J Tisdagsgr. 161004
Kalmar stadsf. KST       1861-1871 1861-1871   Eva Tisdagsgr. 161004
Karlslunda KAR 1884-1894
1943-1944
1900-1920         Ulf Waltersson 141203
Karlslunda KAR     1904-1922       Bill Ulvemo 150405
Karlstorp KAT 1770-1799 1770-1799 1770-1799       Britt Maria Ekstrand 170512
Karlstorp KAT       1863- 1863-   Ragnhild 160524
Kristdala KRI       1943-1960     Veine o Sören Tisdg. 170531
Kristvalla KRV 1945           Monica Waltersson 160217
Kråksmåla KRÅ   1949-1950         BM Ekstrand 141126
Kråkshult KHU 1747-1792 1714-1792         Monica Waltersson 170309
Lannaskede LAN   1943-1952         Anna-Stina J-sson 130605
Ljuder LJD   1943-1950         Leif Johansson 130312
Ljungby LJU 1945           Monica Waltersson 160329
Långasjö LÅS 1877-1886           Ingegärd Karlsson 160621
Långasjö LÅS 1897-1944           Mona Aronsson 160621
Långemåla LÅN       1907-1916 1907-1916   Birgitta Tisdagsgr. 170509
Myresjö MYR 1895-1940   1895-1940       Stig Hasselgren 2011
Misterhult MIS       1916-1937 1916-1937   Anna-Stina Johansson 160919
Mörlunda MÖR     1694-1799
Korrektur
  1926-1973   Morgan Corneteg 170225
Nybro NYB   1945-1950         Clas Lindvall 130621
Oskarshamn OSK     1897-1899       Britt Maria Ekstrand 121214
Ringarum RIN 1861-1942           Torsten Ståhl 131011
Sankt Sigfrid SSI 1945           Monica Waltersson 160329
S. Solberga SSB 1924-1945 1924-1940 1923-1936       Tisdagsgruppen 170315
Södra Vi SVI 1942-1943           TJUST 131209
Tjärstad TJÄ   1927-1935         Sven-Åke Fogelqvist 131105
Torsås TOR 1942-1944           Sven-Åke Fogelqvist 150317
Vetlanda VET   1963-1969         Astrid Toll 170213
Vena VEN 1910-1918           Morgan Corneteg 170512
Vimmerby lfs VLA   1945-1964         Gunnel Pettersson  
Vimmerby Stadsf. VST   1896-1920
kompl namn 
           
Vimmerby stf VST       1895-1924     Reneé 150914
Vreta Kloster VRE   1895-1915         Jan Olof Johansson 131108
Vrigstad VRI   1854         Carl-Göran Backgård 170213
Vårdnäs VÅS   1915-1944         Åke Eklund 130916
Åtvid ÅTV 1833
1835-1849
          Leif Johansson 140408
Åtvid ÅTV   1918-1932         Ingegärd Karlsson 140212
Åtvid ÅTV     1792-1813       Arnold 170402
Ökna ÖKN 1941-1946           Niklas Holgersson 170120
Örsjö ÖRS 1895-1918           Albert Madebjörk 130701
Hela Öland   1689-1941 1689-1941 1689-1971       Inga-lill Björkman