Pågående arbeten

Adoptera gärna något av de år vi saknar i databasen, välj på PLF-Menyn

Kontakta mig för införandet här av de arbeten ni håller på med.

Då undviker vi att man sitter och dubbelarbetar. 

Församlingar att göra

Här kan ni välja hel eller del av församling att läsa in.
Församlingarna finns avfotograferade hos PLF och ni får dom i bildformat på en CD-skiva eller via mail.

Hjälp oss att läsa in nedanstående

Rödmarkerad text =  Ledig församling att adoptera för inmating

Kontakta Sam eller Morgan om ni vill hjäpa till.

 

DESSA JOBB PRIORITERAS TILL NYA CD-1 SOM SKALL SLÄPPAS I AUGUSTI 2018
Ni kan också välja att arbeta med församlingar i Östergötland, se menyn till vänster.
OBS!!! Där det är fler än ett år att göra, välj vilka år ni vill göra och kontakta mig så anteknar jag er OBS!!!!
Församling Kod Födda Vigda Döda Adopterad av  Datum
Asby ASB 1886-1894     Mona Aronsson (Sam) 171004
Asby ASB 1941-1946     Kerstin Carlsson (Sam) 171115
Blackstad BLA 1942-1947

Gunnar Håkansson 171031
Blackstad BLA   1942-1947   Eva Eliasson (BM) 171121
Dalhem DAL 1947



Djursdala DJU   1946-1981   Ingvar Andersson 170816
Frödinge FRÖ 1947



Frödinge FRÖ   1945-1969   Torbjörn Johnsson (Sam) 170821
Gamleby GAM 1942-1947        
Gladhammar GLA 1942-1947 1944-1947      
Grebo GRE  
1862-1889  Arnold Johansson 170823
Hallingeberg HAL 1944-1947     Reéne Lidström (BM) 171121
Hjorted HJO 1947    

Kimstad KIM 1861-1880     Leif Johansson 170822
Kisa KIS 1733-1739 1733-1775   Inga Linde (Sam) 171002
Locknevi
LOC 1947



Lofta LOF 1942-1947
  Sören och Veine (BM) 171121
Lofta LOF 1942-1969      
Loftahammar LOH 1942-1947 1945-1969      
Odensvi ODE 1942-1947        
Rumskulla
RUM
1947
   

Sund SUN   1895-1949   Ingegärd Karlsson (Sam) 170906
Svinhult SVH 1861-1865     Ulf Waltersson (Sam) 170913
Svinhult SVH   1792-1861   Monica Waltersson (Sam) 171011
Svinhult SVH  
1895-1900 Anders Österman (Sam) 171115
Södra Vi
SVI
1942-1947
1942-1969   Hjördis Widerström (Sam) 170823
Tidersrum TID 1800-1834     Inga Linde (Sam) 171002
Torpa TPA 1872-1893     Tomas Karlsson (Sam) 171101
Tuna
TUN
1947
   

Törnsfall TÖR 1942-1947     Birgitta (BM) 171024
Ukna UKN 1942-1947 1942-1965      
Vimmerby stadsförsamling
VST
1945-1947
  Eleonore Svensson (Sam) 170823 
Vimmerby landsförsamling
VLA
1947

 

Vimmerby landsförsamling VLA   1945-1964   Siv Larsson (Sam) 170823
Västervik
VVK
1942-1947

  Anna-Stina Johansson 170918
Västra Ed
VED
1942-1947
1942-1969  

Västra Eneby VÄE   1733-1774   Inga Linde (Sam) 171002
Västrum
VÄS
1942-1947
1942-1947
     
Åtvid
ÅTV

1745-1789

Arnold Johansson 170823
Åtvid
ÅTV
1882-1894

  Eva Eliasson (BM)
170829
Åtvid ÅTV   1918-1932   Ingegärd Karlsson 170911
Överum
ÖVE
1942-1947
1942-1969
     




     




     



       




     




     




     




     




     



   


















   








 

 
ÖVRIGT SOM JOBBAS MED

Församling

kod

Födda

Vigda

Döda

Infl.

Utfl.

 HFL

 Adopterad av

Datum

Algutsboda ALU  
1918-1947       Bernt Johansson

141201

Alseda ALS 1698-1723 1696-1706
1712-1715
1693-1726       Ulf Waltersson 170126
Bankeryd BAN   1941-1969         Stefan Jennerstrand 170124
Dörby DÖR 1939-1944           Eleonore Svensson 151201
Eksjö stad EKS 1860-1869           Gerd Jonsson O-grupp 170515
Figeholm FIG 1944-1946 1943-1946 1935-1936
1938-1939
      Sören o Veine Tisdgr 170201
Frödinge FRÖ 1943           Torbjörn Johnsson 140319
Gladhammar GLA 1942-1944 1944         Jessica Granberg 150326
Gnosjö GNO   1964-1969         Elenore O-gruppen 170628
Gusum GUS 1931-1942           Torsten Ståhl 131125
Hycklinge HYC        1698- 1698-   Arnold Johansson 150415
Hälleberga HÄL 1751-1807           Anders Elofsson 130403
Hälleberga HögsbyL 1860-1870
1895-1903
1920-1940
1860-1870
1895-1905
1949       Lars-Erik Nilsson 150911
Högsby HÖG   1947-1969          Sören o Veine Tisdgr 170530
Kalmar stadsf. KST         1810   Bernt J Tisdagsgr. 161004
Kalmar stadsf. KST       1861-1871 1861-1871   Eva Tisdagsgr. 161004
Karlslunda KAR 1884-1894
1943-1944
1900-1920         Ulf Waltersson 141203
Karlslunda KAR     1904-1922       Bill Ulvemo 150405
Karlstorp KAT 1770-1799 1770-1799 1770-1799       Britt Maria Ekstrand 170512
Karlstorp KAT       1863- 1863-   Ragnhild 160524
Kristdala KRI       1943-1960     Veine o Sören Tisdg. 170531
Kristvalla KRV 1945           Monica Waltersson 160217
Kråksmåla KRÅ   1949-1950         BM Ekstrand 141126
Kråkshult KHU 1747-1792 1714-1792         Monica Waltersson 170309
Lannaskede LAN   1943-1952         Anna-Stina J-sson 130605
Ljuder LJD   1943-1950         Leif Johansson 130312
Ljungby LJU 1945           Monica Waltersson 160329
Ljungby LJU   1860-1895         Morgan Corneteg 171019
Långasjö LÅS 1877-1886           Ingegärd Karlsson 160621
Långasjö LÅS 1897-1944           Mona Aronsson 160621
Långemåla LÅN       1907-1916 1907-1916   Birgitta Tisdagsgr. 170509
Myresjö MYR 1895-1940   1895-1940       Stig Hasselgren 2011
Mönsterås MÖN 1635-1699 1635-1708 1634-1708       Gunnar Håkansson 171110
Mörlunda MÖR     1694-1799
Korrektur
  1926-1973   Morgan Corneteg 170225
Nybro NYB   1945-1950         Clas Lindvall 130621
Oskarshamn OSK     1897-1899       Britt Maria Ekstrand 121214
Ringarum RIN 1861-1942           Torsten Ståhl 131011
Sankt Sigfrid SSI 1945           Monica Waltersson 160329
S. Solberga SSB 1924-1945 1924-1940 1923-1936       Tisdagsgruppen 170315
Tjärstad TJÄ   1927-1935         Sven-Åke Fogelqvist 131105
Torsås TOR 1942-1944           Sven-Åke Fogelqvist 150317
Vetlanda VET   1963-1969         Astrid Toll 170213
Vimmerby lfs VLA   1945-1964         Gunnel Pettersson  
Vimmerby stf VST       1895-1924     Reneé 150914
Vreta Kloster VRE   1895-1915         Jan Olof Johansson 131108
Vrigstad VRI   1854         Carl-Göran Backgård 170213
Vårdnäs VÅS   1915-1944         Åke Eklund 130916
Ålem ÅLE   1952-1969            
Åtvid ÅTV 1833
1835-1849
          Leif Johansson 140408
Ökna ÖKN 1941-1946           Niklas Holgersson 170120
Örsjö ÖRS 1895-1918           Albert Madebjörk 130701
Hela Öland   1689-1941 1689-1941 1689-1971       Inga-lill Björkman