Pågående arbeten

Adoptera gärna något av de år vi saknar i databasen, välj på PLF-Menyn

Kontakta mig för införandet här av de arbeten ni håller på med.

Då undviker vi att man sitter och dubbelarbetar. 

Församlingar att göra

Här kan ni välja hel eller del av församling att läsa in.
Församlingarna finns avfotograferade hos PLF och ni får dom i bildformat på en CD-skiva eller via mail.

Hjälp oss att läsa in nedanstående

Rödmarkerad text =  Ledig församling att adoptera för inmating

Kontakta Sam eller Morgan om ni vill hjäpa till.

 

DESSA JOBB PRIORITERAS TILL NYA CD-1 SOM SKALL SLÄPPAS I AUGUSTI 2018
Ni kan också välja att arbeta med församlingar i Östergötland, se menyn till vänster.
OBS!!! Där det är fler än ett år att göra, välj vilka år ni vill göra och kontakta mig så anteknar jag er OBS!!!!
Församling Kod Födda Vigda Döda Adopterad av Datum
Asby ASB 1830-1844     Gerd Jonsson 180319
Frödinge FRÖ 1947

Birgitta (BM)
180123
Gamleby GAM 1944-1947        
Gryt GRY   1697-   Britt Maria Ekstrand 180116
Gryt GRY 1724
1729-1756

 
Eva (BM) 180510
Kimstad KIM 1861-1880     Leif Johansson 170822
Kisa KIS 1700-1739     Nicklas Holgersson (SAM) 180428
Kisa KIS 1733-1739 1733-1775   Inga Linde (Sam) 171002
Lofta LOF   1942-1969   Birgitta Dahleman (BM) 171128 
Odensvi ODE 1720        
Sund SUN 1871-1880     Eleonore Svensson (Sam) 180530
Sund SUN 1881-1894
  Ingegärd Karlsson (Sam) 180326
Sund SUN   1844-1860   Ingvar Andersson 180503
Svinhult SVH 1792-1860     Monica Waltersson (Sam) 180201
Svinhult SVH     1708-1754 Ulf Waltersson (Sam) 180201
Svinhult SVH     1754-1861 Anders Österman (Sam) 180201
Tidersrum TID 1788-1799     Inga Linde 180130
Torpa TPA 1872-1893     Tomas Karlsson (Sam) 171101
Torpa TPA   1872-1894   Siv Larsson (Sam) 180214
Torpa TPA   1861-1871
Eleonore Svensson (Sam) 180510
Ukna UKN 1942-1947 1942-1965      
Vimmerby stadsförsamling
VST
1947

Tisdagsgruppen (BM) 180522
Vimmerby landsförsamling
VLA
1947

  Sven-Åke (BM) 180509
Vreta Kloster VRE   1895-1915      
Västra Ed
VED
1942-1947
1942-1969  

Västra Eneby VÄE   1733-1774   Inga Linde (Sam) 171002
Västrum
VÄS
1942-1947
1942-1947
     
Åtvid ÅTV   1918-1932   Arnold Johansson 180529
Överum
ÖVE
1942-1947
1942-1969
     




     




     



       




     




     




     




     




     



   


















   








 

 
ÖVRIGT SOM JOBBAS MED

Församling

kod

Födda

Vigda

Döda

Infl.

Utfl.

 HFL

 Adopterad av

Datum

koll
180513
Algutsboda ALU  
1918-1947       Bernt Johansson

141201

 
Alseda ALS 1698-1723 1696-1706
1712-1715
1693-1726       Ulf Waltersson 170126  
Bankeryd BAN   1941-1969         Stefan Jennerstrand 170124  
Dörby DÖR 1939-1944           Eleonore Svensson 151201  
Eksjö stad EKS 1860-1869           Gerd Jonsson O-grupp 170515  
Figeholm FIG 1944-1946 1943-1946 1935-1936
1938-1939
      Sören o Veine Tisdgr 170201  
Fliseryd FLI 1947           Anna-Stina Johansson 180522 OK
Frödinge FRÖ 1943           Torbjörn Johnsson 140319  
Gnosjö GNO   1964-1969         Elenore O-gruppen 170628  
Grebo GRE      
1816-1836   Arnold Johansson 180521  
Gusum GUS 1931-1942           Torsten Ståhl 131125  
Hälleberga HÄL 1751-1807           Anders Elofsson 130403  
Hälleberga HÄL 1860-1870
1920-1940
1860-1870
1895-1905
1949       Lars-Erik Nilsson 180418  
Högsby HÖG   1947-1969          Sören o Veine Tisdgr 170530  
Kalmar stadsf. KST         1810   Bernt J Tisdagsgr. 161004  
Kalmar stadsf. KST       1861-1871 1861-1871   Eva Tisdagsgr. 161004  
Karlslunda KAR 1884-1894
1943-1944
1900-1920         Ulf Waltersson 141203  
Karlslunda KAR     1904-1922       Bill Ulvemo 150405  
Karlstorp KAT 1770-1799 1770-1799 1770-1799       Britt Maria Ekstrand 170512  
Karlstorp KAT       1880- 1874-   Ragnhild 180107  
Kristdala KRI       1943-1960     Veine o Sören Tisdg. 170531  
Kristvalla KRV 1945           Monica Waltersson 160217  
Kråkshult KHU 1747-1792 1714-1792         Monica Waltersson 170309  
Lannaskede LAN   1943-1952         Anna-Stina J-sson 130605  
Ljuder LJD   1943-1950         Leif Johansson 130312  
Ljungby LJU 1945           Monica Waltersson 160329  
Långasjö LÅS 1877-1886           Ingegärd Karlsson 160621  
Långasjö LÅS 1897-1944           Mona Aronsson 160621  
Misterhult MIS 1947           Anna-Stina Johansson 180522 OK
Mönsterås MÖN

1634-1708       Gunnar Håkansson 180621 OK
Mönsterås MÖN 1947           Anna-Stina Johansson 180522 OK
Mörlunda MÖR     1694-1799
Korrektur
  1926-1973   Morgan Corneteg 170225  
Nybro NYB   1945-1950         Clas Lindvall 130621  
Sankt Sigfrid SSI 1945           Monica Waltersson 160329  
Vetlanda VET   1963-1969         Astrid Toll 170213  
Vimmerby stf VST       1913-1924     Reneé 180105  
Vrigstad VRI   1854         Carl-Göran Backgård 170213  
Vårdnäs VÅS   1915-1944         Åke Eklund 130916  
Ålem ÅLE   1952-1969              
Åtvid ÅTV       1745-1791 1745-1791   Arnold Johansson 180419  
Ökna ÖKN 1941-1946           Niklas Holgersson 170120  
Örsjö ÖRS 1895-1918           Albert Madebjörk 130701  
Hela Öland   1689-1941 1689-1941 1689-1971       Inga-lill Björkman